Już za 14 dni (08.03.2018, Czwartek): Dzień Kobiet
Już za 16 dni (10.03.2018, Sobota): Dzień Mężczyzn
Już za 23 dni (17.03.2018, Sobota): Dzień św. Patryka
22 Luty 2018 (Czwartek)
Imieniny:  Jakub Małgorzata Wiktor Marta
Okoliczności

Zaręczyny

Zaręczyny to niezwykle radosne i piękne wydarzenie – dwoje ludzi decyduje się na wspólne spędzenie życia i zamierza obwieścić to niemal całemu światu. Zaręczyny mogą przybrać rozmaitą formę – niektórzy decydują się na kameralną formę oświadczyn, jedynie we dwoje. Zdaniem innych zaręczyny powinny odbyć się zgodnie z nakazami tradycji – oficjalnie i na forum rodziny.

Pomysł na zaręczyny

Zestaw pomysłów na oświadczyny jest niemal nieograniczony. Niektóre pary wspólnie decydują o tym, że chcą się zaręczyć i organizują wszystko razem – wybierają pierścionek, zamawiają stolik w restauracji czy w inny jeszcze sposób celebrują ten ważny dla siebie dzień.

Najczęściej jednak inicjatywa należy do mężczyzny – to on zwykle planuje tę okazję. Może więc zaprosić swoją ukochaną w jakieś wyjątkowe i ważne dla obojga miejsce, choćby miejsce pierwszego spotkania lub do ulubionej restauracji. Dobrymi pomysłami są także zorganizowanie miłego wyjazdu czy zaskoczenie kobiety niecodziennym wyznaniem podczas, z pozoru zwykłej, wycieczki w góry.

Do zaręczyn można również wykorzystać jakąś wyjątkową okazję, na przykład urodziny, imieniny, rocznicę poznania lub bal sylwestrowy. Wówczas przyszły narzeczony może na przykład wrzucić wybrance pierścionek do lampki szampana, wręczyć jej pierścionek w formie prezentu lub oświadczyć się podczas romantycznego tańca. Ważne, aby atmosfera była niecodzienna i na długo zapadła przyszłym małżonkom w pamięć.

Zaręczyny - zwyczaje

Zwyczaje zaręczynowe są dość ściśle skodyfikowane, tradycja nakazuje bowiem, aby narzeczony wraz z ojcem zjawił się w domu przyszłej panny młodej i oficjalnie poprosił jej ojca o rękę córki. Oczywiście powinien mieć ze sobą pierścionek zaręczynowy oraz dwa bukiety kwiatów – jeden dla ukochanej i jeden dla jej matki. Przyjęte oświadczyny powinny następnie zostać uczczone wypiciem lampki szampana.

Ile kosztują zaręczyny?

Koszty zaręczyn są całkowicie zależne od inwencji narzeczonych. Na pewno należy wziąć pod uwagę cenę pierścionka i bukietu zaręczynowego. Inne wydatki to ewentualne atrakcje – restauracja, wyjazd, poczęstunek w domu, szampan itp.


KALENDARZ
pn.
wt.
śr.
cz.
pt.
sb.
nd.
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4