Już za 16 dni (08.03.2018, Czwartek): Dzień Kobiet
Już za 18 dni (10.03.2018, Sobota): Dzień Mężczyzn
Już za 25 dni (17.03.2018, Sobota): Dzień św. Patryka
20 Luty 2018 (Wtorek)
Imieniny:  Elżbieta Eustachy Julia Leon
Okoliczności

Wieczór panieński

Wieczór panieński to niezwykle miłe i wyjątkowe wydarzenie dla każdej panny młodej. Jego celebracja jest częścią rytuału związanego z przedślubnymi przygotowaniami – nie można stać się przykładną żoną bez należytego pożegnania błogiego stanu panieństwa.

Jaki prezent na wieczór panieński?

Prezent z okazji wieczoru panieńskiego powinien przypominać przyszłej pannie młodej o czasach beztroskiego przedślubnego życia. W tej roli sprawdzą się różnego rodzaju erotyczne gadżety, na przykład zmysłowa bielizna, podwiązki, pluszowe kajdanki lub dowcipny zestaw do masażu z olejkami eterycznymi.

Każdy drobiazg o znaczeniu osobistym – wspólne zdjęcie sprzed lat, płyta z ulubionymi piosenkami z liceum itd. – będzie stanowił miły i oryginalny dodatek.

Jakie pomysły i zabawy na wieczór panieński?

Zestaw pomysłów na wieczór panieński jest niemal nieograniczony. Można zorganizować z tej okazji na przykład szaloną domówkę, której punktem kulminacyjnym będzie występ seksownego striptizera. Innym pomysłem jest impreza karaoke lub zaplanowanie wieczoru w oparciu o ulubioną muzykę przyszłej małżonki.

Świetnie sprawdzi się na przykład zabawa w stylu włoskim: romantyczna serenada w wykonaniu przystojnego Włocha, włoskie jedzenie, a na koniec szalone tańce przy Italo disco (inne pomysły na imprezy tematyczne to np.: zabawa w stylu hip-hop, reggae itp.).

Z powodzeniem można również wykorzystać zabawy takie jak zafundowanie przyszłej pannie młodej lotu balonem lub motolotnią. Warto zorganizować przy okazji wieczoru panieńskiego (po przeprowadzeniu odpowiedniego wywiadu) kilka dowcipnych quizów, np. dotyczących wiedzy przyszłej małżonki na temat upodobań kulinarnych jej narzeczonego. Gwarantują one świetną zabawę i kupę śmiechu.

Wieczór panieński - zwyczaje

W przeszłości tradycyjne zwyczaje związane z wieczorem panieńskim były częścią rytuału przejścia młodej dziewczyny ze stanu panieństwa do roli żony i matki. Należało do nich rozplatanie panieńskiego warkocza, plecenie wianka do ślubu i śpiewy druhen.

Obecnie główne zwyczaje wieczoru panieńskiego to spotkanie w damskim gronie, długie kobiece rozmowy, szalone tańce do rana, picie alkoholu i oglądanie męskich tancerzy.

Wieczór panieński - savoir-vivre

Jeśli chodzi o savoir-vivre obowiązujący podczas wieczoru panieńskiego, dobre maniery  wymagają zjawienia się u przyszłej panny młodej ze stosownym prezentem. Ponadto, utarł się zwyczaj, aby to druhny zadbały o organizację całej imprezy i wymyśliły jej scenariusz (goście dzielą się kosztami po równo).

Z kolei odpowiedź na odwieczne pytanie „w co się ubrać?”, brzmi: najlepiej włożyć coś seksownego, krótką sukienkę, szpilki, wyjściową biżuterię – wszystko, co pomoże stworzyć typowo kobiecy klimat, czuć się świetnie i pięknie i dobrze się bawić.

Potrawy/ menu na wieczór panieński

Menu wieczoru panieńskiego powinno obejmować różnego rodzaju przekąski, sałatki, kanapeczki i inne smakołyki, na przykład ciasta i słodkości. Oczywiście na stole nie może zabraknąć dobrego alkoholu i innych napojów typu soki owocowe czy napoje gazowane. Można również przed całonocną eskapadą wybrać się na kolację do restauracji.

Ile kosztuje wieczór panieński?

Koszty wieczoru panieńskiego obejmują oczywiście wydatki na alkohol, ale także przekąski. Trzeba się również liczyć z dość sporym wydatkiem, jeśli zdecydujemy się wynająć tancerza lub wyjść do nocnego klubu. Zorganizowane wieczory panieńskie dla 8-10 osób to koszt około 700 – 800 zł.


KALENDARZ
pn.
wt.
śr.
cz.
pt.
sb.
nd.
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4