Już za 14 dni (08.03.2018, Czwartek): Dzień Kobiet
Już za 16 dni (10.03.2018, Sobota): Dzień Mężczyzn
Już za 23 dni (17.03.2018, Sobota): Dzień św. Patryka
22 Luty 2018 (Czwartek)
Imieniny:  Jakub Małgorzata Wiktor Marta
Okoliczności

Wieczór kawalerski

Wieczór kawalerski to dla każdego przyszłego małżonka bardzo ważna okazja, stanowi on bowiem symboliczne pożegnanie z osławioną wolnością. Każdy mężczyzna chce zatem, aby wieczór ten był kwintesencją wszystkiego, co kojarzy się z męską niezależnością, a więc: nieskrępowane spotkania z kolegami, swobodne picie alkoholu i dobra zabawa.

Jaki prezent na wieczór kawalerski?

Jeśli chodzi o prezent dla szczęśliwego narzeczonego, najlepiej sprawdzają się różnego rodzaju dowcipne upominki. Można na przykład podarować przyszłemu małżonkowi piersiówkę z alkoholem w zabawnym kształcie, news informujący o wieczorze kawalerskim na pierwszej stronie gazety, oryginalny krawat cz koszulkę ze śmiesznym nadrukiem. W roli prezentu sprawdzi się również na przykład karnet na mecze ulubionej drużyny lub wykupienie skoku na bungee.

Zabawy i pomysły na wieczór kawalerski

Pomysły na wieczór kawalerski zależą od temperamentu przyszłego małżonka i inwencji twórczej jego przyjaciół. Można zorganizować na przykład zwyczajne ognisko z kiełbaskami i alkoholem albo pójść w zupełnie przeciwną stronę – zaplanować szaloną noc w klubie z tańcem erotycznym. W każdym wypadku sympatyczne będzie zorganizowanie czegoś niecodziennego, np. wspólnego karaoke.

Istnieje możliwość zamówienia profesjonalnej ekipy do zorganizowania wieczoru kawalerskiego. Wtedy impreza polega na przykład na tym, że przewodnik (a częściej przewodniczka) oprowadza męskie grono po najlepszych pubach w mieście, dbając o urozmaicenie zabawy. Również wybrany lokal gastronomiczny może przygotować specjalne menu, oprawę muzyczną i program imprezy.

Zwyczaje na wieczorze kawalerskim

Jeśli chodzi o zwyczaje związane z wieczorem kawalerskim, na pewno na pierwszym miejscu znajduje się – co nie może nikogo dziwić – picie alkoholu w dużych ilościach. Ponadto do częstych praktyk należy wynajęcie tancerki erotycznej lub odwiedzenie klubu oferującego tego typu atrakcje.

Wieczór kawalerski - savoir-vivre

Podstawowe zasady savoir-vivre’u dotyczące tej okazji nakazują, aby włożyć wyjściowy, ale jednocześnie swobodny strój (w zależności od tego, gdzie będzie odbywać się impreza) i zachowywać się dość swobodnie. Podczas wieczoru kawalerskiego z pewnością można  pozwolić sobie na dobrą zabawę, niewybredne żarty i sporą dawkę alkoholu.

Potrawy/ menu na wieczór kawalerski

Menu na wieczorze kawalerskim powinno być dopasowane do typu planowanej imprezy. Jeśli będzie to na przykład ognisko czy grill, na stole znajdą się z pewnością kiełbaski, szaszłyki czy karkówka. Jeśli towarzystwo będzie świętować w klubie, można wcześniej zaplanować wspólną kolację w restauracji, chociażby w pizzerii, a potem udać się na nocną eskapadę po pubach.

Kiedy impreza przyjmie natomiast postać domówki, dobrze jest zorganizować szwedzki stół z przekąskami, sałatkami, kanapkami i smakołykami typu chipsy czy paluszki. Ważnym elementem menu są też zakąski do alkoholu: śledzie, marynowane grzybki czy ogórki w occie.

Ile kosztuje wieczór kawalerski?

Koszty związane z wieczorem kawalerskim to przede wszystkim – wydatki na alkohol. Należy ponadto uwzględnić wynajem lokalu i dodatkowe atrakcje typu taniec erotyczny czy striptiz. Organizacja wieczoru kawalerski przez profesjonalną firmę to koszt rzędu 700 – 800 zł.

Uwaga: koszty wieczoru kawalerskiego ponoszą zwykle wszyscy jego uczestnicy (z wyjątkiem przyszłego pana młodego), zaś za organizację imprezy, czyli także zaproszenie gości, odpowiada najczęściej świadek, ewentualnie ktoś z bliskiej rodziny.


KALENDARZ
pn.
wt.
śr.
cz.
pt.
sb.
nd.
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4