Już za 13 dni (08.03.2018, Czwartek): Dzień Kobiet
Już za 15 dni (10.03.2018, Sobota): Dzień Mężczyzn
Już za 22 dni (17.03.2018, Sobota): Dzień św. Patryka
23 Luty 2018 (Piątek)
Imieniny:  Damian Izabela Łazarz Marta
Okoliczności

Rocznica ślubu

Rocznica ślubu to dla każdego małżeństwa wyjątkowa okazja. Zwykle pary mają swoje własne, ulubione sposoby świętowania tego wydarzenia. Z pewnością szczególne znaczenie mają okrągłe rocznice, jak na przykład srebrne gody (25 lat małżeństwa). Przy takiej okazji małżeństwa najczęściej świętują już nie sam na sam, ale zapraszają rodzinę i przyjaciół, by wspólnie z nimi cieszyć się tym radosnym wydarzeniem.

Jaki prezent na rocznicę ślubu?

Co podarować małżonkowi na rocznicę ślubu lub jakim prezentem uraczyć bliską parę obchodzącą taką okazję? Jeśli chodzi o podarunek dla męża, z pewnością każda żona dobrze zna gust swojego wybranka, jednak warto pamiętać, że w roli rocznicowego prezentu dobrze sprawdzi się jakaś osobista rzecz, a jednocześnie taka, która będzie długo przypominać o danej rocznicy. Może to być na przykład dobry zegarek, ale też zwykły drobiazg, typu brelok do kluczy z wygrawerowaną datą lub wpisem, ozdobna papierośnica, jeśli mąż pali, skórzany portfel czy ręcznik z wyhaftowanym tekstem, imieniem.

Kobiety w rocznicę ślubu z pewnością docenią jakiś drobiazg z biżuterii (kolczyki, pierścionek lub bransoletkę). Ponadto ucieszą się ze wspólnego zdjęcia w pięknej ramce, kompletu bielizny, perfum, skórzanej torebki.

Bliskiemu małżeństwu można podarować na przykład serwis do kawy, obraz lub satynową pościel.

Pomysły na rocznicę

Pomysły obchodzenia rocznicy ślubu mogą być naprawdę rozmaite. Bardzo częstym zwyczajem jest wystawna kolacja w ulubionej restauracji lub domowa uczta przy blasku świec. Oczywiście wieczór z pewnością wzbogaci nastrojowa muzyka (może „wspólna” piosenka), która pomoże stworzyć wyjątkowy klimat.

Dobrym pomysłem uczczenia rocznicy ślubu może być również wspólny wyjazd – zarówno weekendowy, jak i dłuższa podróż. Oderwanie się od codziennych obowiązków, miłe miejsce i inne atrakcje z pewnością sprzyjają celebrowaniu takiego wydarzenia.

Świętowanie rocznicy ślubu może być także świetną okazją do zrobienia wspólnie czegoś, na co para zawsze miała ochotę, ale co z jakichś powodów nie dochodziło do skutku. Inwencja twórcza w tym zakresie jest nieograniczona: wspólny skok ze spadochronem, nurkowanie lub zdobywanie górskiego szczytu.

Menu na rocznicę ślubu

Jeśli zdecydujemy się na romantyczną kolację przy świecach, warto postawić na wyjątkowe menu. Zadbajmy o to, aby potrawy były szczególne i pięknie podane. Można na przykład zaserwować coś z pysznej kuchni włoskiej. Dobrą propozycją jest chociażby zupa krem z pomidorów lub brokułów, makaron tagliatelle w lekkim sosie śmietanowym, a na deser tradycyjna szarlotka z lodami.

W menu nie powinno również zabraknąć dobrego wina – białego lub czerwonego albo nawet szampana – w końcu to wyjątkowa okazja. Jeśli zaprasza się znajomych i rodzinę, warto poszerzyć ten zestaw o zimne przekąski – sałatkę czy małe kanapeczki.

Ile kosztuje zorganizowanie rocznicy ślubu?

W koszty rocznicy ślubu należy wliczyć prezent, wspólne wyjście (restauracja, kino, teatr), ewentualny wyjazd lub przyjęcie dla znajomych. Przykładowo kolacja na mieście dla dwojga (w zależności od restauracji) to koszt do około 150 zł.


KALENDARZ
pn.
wt.
śr.
cz.
pt.
sb.
nd.
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4