Już za 14 dni (08.03.2018, Czwartek): Dzień Kobiet
Już za 16 dni (10.03.2018, Sobota): Dzień Mężczyzn
Już za 23 dni (17.03.2018, Sobota): Dzień św. Patryka
22 Luty 2018 (Czwartek)
Imieniny:  Jakub Małgorzata Wiktor Marta
Okoliczności

Półmetek

Półmetek to impreza organizowana z okazji osiągnięcia połowy określonego szczebla edukacji, najczęściej szkoły średniej lub studiów wyższych. Czasami jest to huczna i okazała okoliczność, porównywalna do balu studniówkowego.

Półmetek - zwyczaje

Wedle zwyczaj, półmetek odbywa się najczęściej w wynajętym lokalu, a zabawa trwa do białego rana. W takim wypadku obowiązują stroje wieczorowe, zaprasza się także osoby towarzyszące. Ciekawa jest jednak również inna forma półmetku – można go świętować organizując na przykład wspólne ognisko lub wyjazd.

Pomysły i zabawy na półmetek

Jeśli półmetek odbywa się w lokalu, najczęściej towarzyszy mu wcześniej ustalona i zamówiona oprawa muzyczna. W takim wypadku wynajęty DJ czy wodzirej dba o dobry klimat i urozmaicenie zabawy. Dobrym pomysłem jest na przykład konkurs na króla i królową balu. Ponadto dobrze sprawdzi się, jak zresztą przy każdej wesołej okazji, karaoke lub konkurs tańca.

Półmetek - jak się ubrać? Savoir-vivre

Półmetkowy savoir-vivre jest ściśle uzależniony od rodzaju planowanej zabawy. Jeśli ma to być bal lub dyskoteka, należy oczywiście odpowiednio się ubrać. Stroje powinny być wyjściowe (na bal wieczorowe), na dyskotekowe tańce bardziej swobodne. Dziewczyny mogą pozwolić sobie na wyszukane fryzury – koki, fale czy efektowne upięcia.

Warto pamiętać o zaproszeniu na półmetek grona pedagogicznego lub wykładowców. Z pewnością nie będą oni obecni do końca wieczoru, a będzie to bardzo miły gest, świadczący o dobrych manierach.

Menu na półmetek

Menu półmetkowe zależy oczywiście od typu imprezy i wielkości budżetu. Jeśli ma to być większy bal, dobrze, aby na stole pojawiła się jakaś gorąca potrawa, na przykład strogonow. Na pewno dobrze sprawdzą się poza tym rozmaite przekąski, wędliny, kanapki, koreczki, owoce i ciasta. Oczywiście ważne są również napoje, w wypadku studentów – także te alkoholowe.

Jeśli organizuje się grilla lub ognisko, trzeba przygotować menu typu kiełbaski, karkówka, warzywa do grillowania, dodatkowo pieczywo i napoje.

Ile kosztuje półmetek?

Koszty półmetku mogą być bardzo różne. Bywają półmetki pomyślane jedynie jako impreza taneczna, bez żadnego poczęstunku. W takim wypadku w grę wchodzi jedynie wstęp – około kilkunastu lub kilkudziesięciu złotych od osoby. Każda dodatkowa opcja podwyższa oczywiście cenę imprezy.


KALENDARZ
pn.
wt.
śr.
cz.
pt.
sb.
nd.
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4