Już za 13 dni (08.03.2018, Czwartek): Dzień Kobiet
Już za 15 dni (10.03.2018, Sobota): Dzień Mężczyzn
Już za 22 dni (17.03.2018, Sobota): Dzień św. Patryka
23 Luty 2018 (Piątek)
Imieniny:  Damian Izabela Łazarz Marta
Okoliczności

Podróż poślubna

Podróż poślubna jest nieodłączną częścią tradycji związanej z zawieraniem małżeństwa. Inauguruje ona miesiąc miodowy, nowożeńcy organizują bowiem pierwszy wspólny wyjazd, aby spędzić razem czas z dala od codzienności i celebrować swoje szczęście. Chwile te z pewnością należą do niezapomnianych, a wspomnienie o nich przez długie lata podsyca małżeńską miłość.

Pomysły na podróż poślubną

Pomysły na podróż poślubną są rozmaite. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań nowożeńców. Zdecydowana większość osób wybiera z tej okazji wycieczkę do ciepłych, egzotycznych krajów. Słoneczna Italia, plaże Madery czy bajkowa Teneryfa z pewnością świetnie nadadzą się na podróż poślubną, całe dnie można tam bowiem spędzać na błogim odpoczynku, jedynie z krótkimi przerwami na posiłki, tańce i imprezy.

Bardziej zapaleni turystycznie nowożeńcy mogą również przy tej okazji trochę pozwiedzać. Sporą popularnością cieszą się wycieczki objazdowe, zwłaszcza po Europie, np. po Francji czy Hiszpanii.

Na podróż poślubną można z powodzeniem wybrać też rodzime krajobrazy, na przykład góry – Tatry czy odcięte od świata zakątki Bieszczad na pewno będą sprzyjać zacieśnieniu małżeńskiej więzi w intymnej atmosferze. W okresie letnim świetnie sprawdzą się również malownicze jeziora Mazur czy piaszczyste plaże Bałtyku. Bardzo ciekawą opcją jest na przykład wyjazd we dwójkę do SPA, w którym można cudownie się zrelaksować.

Warto oczywiście wybierając hotelu wspomnieć obsłudze, że jest to wyjątkowy czas. Wtedy z pewnością można będzie liczyć na miłe niespodzianki, np. pościel usłaną różami czy butelkę szampana w pokoju. Inne możliwe atrakcje to na przykład kolacja na plaży w blasku zachodzącego słońca z romantyczną muzyką w tle.

Podróż poślubna - zwyczaje

Zgodnie ze zwyczajem, podróż poślubną odbywa się wkrótce po przyjęciu weselnym. Jeśli młoda para wybiera się własnym pojazdem, najczęściej jest on odpowiednio udekorowany i ma specjalną tablicę rejestracyjną z napisem „Nowożeńcy”.

Ponadto podróż poślubna powinna rozpoczynać miodowy miesiąc, a więc czas długiej celebracji zaślubin. Nazwa tego okresu pochodzi od miodu pitnego, którym dawniej raczono nowożeńców podczas wesela, żeby osłodzić im zbliżającą się noc poślubną.

Ile kosztuje podróż poślubna?

Koszty podróży poślubnej są oczywiście uzależnione od miejsca, na które się zdecydujemy, choć zasada „im bliżej, tym taniej” obowiązuje coraz rzadziej –  może okazać się, że koszt wakacji w egipskim czy tureckim kurorcie zbliżony jest do ceny pobytu nad polskim morzem lub wręcz mniejszy. Dlatego dobrze zorientować się w tendencjach cenowych zawczasu.

Obecnie biura podróży i hotele oferują pobyt całkowicie dostosowany do wymagań klientów. Taka sprofilowana oferta umożliwi korzystanie ze wszystkich specjalnych atrakcji przeznaczonych dla nowożeńców.


KALENDARZ
pn.
wt.
śr.
cz.
pt.
sb.
nd.
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4