Już za 9 dni (01.04.2018, Niedziela): Wielkanoc
Już za 9 dni (01.04.2018, Niedziela): Prima aprilis
Już za 39 dni (01.05.2018, Wtorek): Święto Pracy
23 Marzec 2018 (Piątek)
Imieniny

Patrycja - Imieniny

Patrycja obchodzi imieniny między innymi:
13 Marzec
20 Marzec
9 Lipiec
25 Sierpień
28 Sierpień

Wyślij kartkę
Wyślij życzenia imieninowe

Znaczenie imienia: Patrycja

Imię Patrycja wywodzi się z łaciny, gdzie słowo „patrycjusz” oznacza „szlachetnie urodzonego”. Patrycja świętuje imieniny 20 i 13 marca, 9 lipca, 25 i 28 sierpnia.

Patrycja w innych językach

W języku angielskim Patrycja występuje jako Patricia, Pattie, Pat, w niemieckim jest to Patrizia, zaś w języku rosyjskim Patrikija.

Znane Patrycje

W tradycji chrześcijańskiej wspomina się dwie święte Patrycje. Pierwsza z nich to święta Patrycja z Nikomedii. Żyła ona prawdopodobnie w IV wieku n.e., była żoną kapłana Macedoniusza. Zginęła śmiercią męczeńską. Z kolei życie świętej Patrycji z Neapolu przypadło na VII wiek. Urodziła się i wychowała w Konstantynopolu, była spokrewniona z rodziną cesarską. Potajemnie opuściła rodzinne strony i udała się do Rzymu, gdzie ślubowała czystość i poświęcenie Bogu. Zmarła w 660 roku w Neapolu podczas powrotu z pielgrzymki do Jerozolimy. Została ogłoszona patronką tego miasta. Jest również uważana za opiekunkę pielgrzymów.

Wśród znanych Patrycji można wymienić kobiety takie jak, na przykład: Patricia Clarkson (aktorka), Patricia Arquette (aktorka), Patrycja Kazadi (prezenterka), Patrycja Markowska (piosenkarka), Patrycja Kotecka (dziennikarka), Patrycja Redo (dziennikarka).

Jaka jest Patrycja?

Patrycja jest kobietą niezwykle emocjonalną i manifestującą swoje uczucia na zewnątrz. Zwykle posiada zatem naturę ekstrawertyczną. Dużą wagę przywiązuje do miłości, wcześnie poszukuje kandydata na męża, pragnie bowiem spełnić się w roli matki i żony. Jako małżonka jest kochająca i wyrozumiała, czuła i romantyczna. W pracy zawodowej Patrycja radzi sobie całkiem dobrze, zdarza się, że osiąga nawet spektakularne sukcesy. Zwykle jest osobą bardzo sympatyczną i towarzyską. Ma wielu przyjaciół, lubi organizować przyjęcia i bywać na różnych imprezach.

Patrycja najczęściej posiada bardzo jasno określony system wartości. Unika sytuacji, w których mogłaby wyrządzić komuś krzywdę. Ponadto jest osobą empatyczną, potrafi dzielić z innymi zarówno ich radości, jak i smutki.

Komentarze
KOMENTARZE
Darek
17.02.2018
Patrycja,jest cwana i zakłamana.miła,jak czegoś chce.
GOŚĆ
13.02.2018
Imię nie mówi o tym jaką jest ktoś osobą XD
kokek111
02.01.2018
mam supe rimi jjjjjjjjjeeeeeeeeee
Małpa
23.07.2016
Maniek, no to może tak jest, że ambaras polega na tym, iż najwidoczniej znamy dwie różne Patrycje. :) Uwierz mi, że wierzę, iż Twoja Patrycja jest wspaniała. Dziękuj Bogu za taką Patrycję! Ale uwierz mi, że trudno było mi uwierzyć, że są na świecie Patrycje, które opisałem. Imię nie jest wyznacznikiem charakteru. Jeśli ktoś ma tak na imię, to nie zawsze jest prawdziwym, szlachetnym patrycjuszem. Imię to może oznaczać oprócz szlachetności tak zwany patrycjuszyzm - czyli wywyższanie się ponad innych i pomiatanie nimi z racji zajmowanego stanowiska patrycjuszowskiego. Rzymscy patrycjusze nie byli aniołkami. Nie tylko Marek Aureliusz na nich narzekał... Na tym świecie medale mają dwie strony. Są Patrycje i są Patrycje... Chciałem uwidocznić, że ogólnikowanie, iż osoby o jakimś konkretnym imieniu są takie a takie, jest bezcelowe, zwodzące i z fusów wróżące. Azali tak nie jest?. :)
Maniek
22.07.2016
Małpa, po tym co piszesz jestem przekonany, że masz na imię Patrycja :) :) Ale uwierz mi, są cudowne kobiety i dziewczyny o imieniu Patrycja, pełne serca i miłości, znam taką osobiście, jest wspaniałą, kochaną osobą :) :)
Małpa
30.06.2016
A właśnie że Patrycja nie posiada żadnego jasno określonego systemu wartości. Wyznaje jedynie zasadę, że "należy ułatwiać sobie życie", nie ważne, że czyimś kosztem. Mistrzyni w kłamaniu i manipulowaniu innymi. Nie posiada krztyny empatii, nie potrafi dzielić się z innymi ich radością, jednak z lubością przyczynia innym osobom smutku. Jest zazwyczaj nieczuła, zimna, pozbawiona emocji, niekochająca i wyjątkowo niewyrozumiała, kapryśna i nieromantyczna. Nie lubi swego imienia i każe zwracać się do siebie wyłącznie zdrobniale. Choć zazwyczaj wyjątkowo piękna, to zazwyczaj skrajnie brzydka wewnętrznie. Nie interesuje się sztuką ani innymi wyższymi standardami intelektualnymi lub kulturalnymi. Pracę zawodową traktuje jako niemiłą konieczność, wykonuje ją bez zaangażowania i byle do 15:00. Miłość traktuje wyłącznie instrumentalnie, uważając ją za uczucie głupie, staroświeckie i nienowoczesne. Interesuje ją wyłącznie materia; kosmetyki, drogie ciuchy i inne sprawy właściwe kobietom-lalkom. Jest wyrachowana i z łatwością manipuluje innymi, gdy wie, że ludzie wokół niej czują do niej słabość. Wyjątkowo okrutna i pozbawiona współczucia. Z premedytacją, dla swej zabawy, potrafi bardzo krzywdzić ludzi i doprowadzać ich aż na skraj załamania nerwowego i samobójstwa. Patrycje oprócz tego, że zazwyczaj posiadają zimne ręce, posiadają zimne serce, o ile w ogóle serce posiadają.
"-" Patiś
25.11.2015
Już wiem co oznacza moje imię :D
Gość
20.01.2015
Wszystko to MOJA corcia Patrycja!
KALENDARZ
Marzec 2018
pn.
wt.
śr.
cz.
pt.
sb.
nd.
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1