Już za 14 dni (08.03.2018, Czwartek): Dzień Kobiet
Już za 16 dni (10.03.2018, Sobota): Dzień Mężczyzn
Już za 23 dni (17.03.2018, Sobota): Dzień św. Patryka
22 Luty 2018 (Czwartek)
Imieniny:  Jakub Małgorzata Wiktor Marta
Imieniny

Janusz - Imieniny

Janusz obchodzi imieniny między innymi:

Znaczenie imienia: Janusz

Imię Janusz pochodzi od imienia Jan (które w języku hebrajskim oznacza: „Jahwe błogosław”) i stanowi jego węgierską wersję. Imieniny Janusz celebruje 21 listopada.

Imię to pojawiło się w języku polskim już w XII wieku.

Janusz w innych językach

Imię to w języku francuskim występuje w formie Jean, w hiszpańskim Juan, w czeskim Jan, Johan, Honza, zaś w języku angielskim – John.

Znani Januszowie

Patronem mężczyzn o imieniu Janusz jest błogosławiony Janusz z Uppsali. Żył on w XIII wieku, z pochodzenia był Polakiem. Został zakonnikiem (dominikaninem) i prowadził pracę duszpasterską w Szwecji, gdzie wsławił się nawracaniem ludzi na chrześcijaństwo i budowaniem świątyń. Doszedł do godności biskupa, a następnie prymasa Szwecji.

Sławni mężczyźni o tym imieniu to na przykład: Janusz Korczak (pedagog), Janusz Gajos (aktor), Janusz Głowacki (dramaturg), Janusz Kusociński (lekkoatleta), Janusz Morgenstern (reżyser), Janusz Olejniczak (pianista), Janusz Józefowicz (choreograf), Janusz Kochanowski (Rzecznik Praw Obywatelskich).

Jaki jest Janusz?

Janusz to mężczyzna inteligentny i posiadający wiele talentów. Zwykle już w dzieciństwie wyróżnia się wynikami w nauce. Janusz wybiera zwykle zawody, w których może wykazać się inwencją twórczą. Chętnie zatem zajmuje się architekturą lub inżynierią budowlaną. W życiu Janusza bardzo ważną rolę odgrywają kobiety. Zwykle miewa on wiele romansów, jednak gdy się ustatkuje, potrafi być wiernym i odpowiedzialnym partnerem.

Często mężczyznom o tym imieniu przypisuje się kosmopolityzm, nie są oni bowiem bardzo związani z rodzinnymi stronami. Lubią podróżować, poznawać nowe miejsca, chętnie się przeprowadzają. Podjęcie pracy poza granicami kraju lub niespodziewana konieczność wyjazdu nie stanowią zatem dla Januszów problemu.

Janusz to również osoba niezwykle towarzyska, wesoła i optymistyczna.

Komentarze
KOMENTARZE
była Janusza
17.02.2018
To prawda,że Janusz jest głupio-mądry,że dwulicowy,fałszywy cham!I śmierdzący leń!Dosłownie,bo jak mu ktoś nie każe zmienić bielizny,sam na to nigdy nie wpadnie!
Grzegorz Szat
21.11.2017
Taki mądry jest Janusz że aż głupi z tej mądrości.Mam u siebie w pracy już 15 lat z każdym rokiem coraz bardziej leniwy ,wygodny i cwany.Czasami wydaje mi się że jest mitomanem i hipokrytą.Będę musiał mu podziękować za współpracę bo nikt nie chce pracować z tak głupio-mądrym gościem.Fałszywy niemożliwe i dwulicowy cham.
Gość
10.10.2017
o matko a tu juz tak nie trafione że szok, znam takiego jednego Janusza, gwożdzia nie wbije bo nie wie jak trzymać młotek i nie wie jak wygląda gwóżdz, żartować a i owszem lubi ale z innych - broń Boze żeby kto zażartował z niego, na budowlańce się nie zna, kiedyś gdy upierałam się przy maleńkim remoncie to powiedział ; jak juz tak bardzo chcesz to zrobię ale bedziesz tego załowała, no i żałowałam A kosmopolita z niego to taki... hmmm no chyba ze uznać siedzenie przed tv i oglądanie wszystkich filmów z których zna swiat a szczególnie amerykę i zycie półświatka tamtejszego, jesli gdzieś trzeba wyjechać to i owszem jadę SAMA bo on czterech liter z domu nie rusza :(((((((
KALENDARZ
pn.
wt.
śr.
cz.
pt.
sb.
nd.
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4