Już za 14 dni (08.03.2018, Czwartek): Dzień Kobiet
Już za 16 dni (10.03.2018, Sobota): Dzień Mężczyzn
Już za 23 dni (17.03.2018, Sobota): Dzień św. Patryka
22 Luty 2018 (Czwartek)
Imieniny:  Jakub Małgorzata Wiktor Marta
Imieniny

Janina - Imieniny

Janina obchodzi imieniny między innymi:

Znaczenie imienia: Janina

Imię Janina stanowi żeński odpowiednik imienia Jan, które wywodzi się z hebrajszczyzny i oznacza tyle co: „cieszący się Bożą łaską”. Imieniny Janiny wypadają 12 czerwca i 24 czerwca.

Janina w innych językach

W innych językach słowiańskich imię Janina występuje także w formie Jana, w języku angielskim jego odpowiednikiem jest Jane, w szwedzkim Janna oraz Johanna, w języku włoskim zaś – Gianna.

Znane Janiny

Za patrona kobiet o imieniu Janina uznaje się świętego Jana. Można tu wymienić przede wszystkim św. Jana Ewangelistę, autora czwartej Ewangelii, który był najmłodszym z apostołów Chrystusa. Święty Jan jako jedyny z uczniów Jezusa nie zginął śmiercią męczeńską, ale zmarł na wyspie Patmos, gdzie został zesłany za wyznawanie wiary chrześcijańskiej. Wśród znanych świętych o tym imieniu wymienia się również świętego Jana od Krzyża, sławnego mistyka. Żył on w XVI wieku, był Hiszpanem, członkiem zakonu karmelitów. Pozostawił po sobie znane pisma mistyczne oraz wybitną poezję. W poczet patronów Janin można także zaliczyć błogosławioną Janinę Szymkowiak, czyli siostrę Marię Sancję, zakonnicę żyjącą w XX wieku.

Znane osoby o imieniu Janina to między innymi: Janina Ochojska (działaczka społeczna), Janina Paradowska (publicystka), Janina Porazińska (poetka), Janina Nowotnowa (malarka), Janina Szreniawa (aktorka), Jane Fonda (aktorka).

Jaka jest Janina?

Janina to kobieta, która bardzo szybko zdobywa życiową niezależność. Nie chce niczego zawdzięczać przypadkowi ani też innym ludziom. Z tego powodu stara się sama zapracować na swój sukces. Często bywa apodyktyczna i lubi dyrygować innymi. Z drugiej strony, czyni to w dobrej wierze. Janina jest bowiem przekonana, że sama najlepiej wie, w jaki sposób postąpić w danej sytuacji. Trudno jej również przyznać się do błędu czy kogoś przeprosić.

Mimo to Janina miewa spore powodzenie u płci przeciwnej. Mężczyźni cenią nie tylko jej urok osobisty, ale także życiową zaradność i odpowiedzialność. Janina jest bardzo dobrą matką, dba o swoje dzieci i pomaga im nawet, kiedy są już dorosłe. Stara się również być oparciem dla swojego męża.

Komentarze
KOMENTARZE
Gość
17.02.2018
Jest apodyktyczna i władcza.Wszystko wie najlepiej!Szybko się usamodzielnia i tego wymaga od swoich dzieci.Nie pomaga dzieciom!Uważa,że jak ona,powinny do wszystkiego dojść same!
Gość
20.06.2017
Moja teściowa ma na imię Janina.Lubi dyrygować,wie wszystko najlepiej.Zdobyła wszystko swoją pracą i nie lubi lubi pomagać swojemu dziecku nawet w najdrobniejszych sprawach
Gość
28.01.2016
Zgadza się, jestem apodyktyczna i wszystkimi dyryguję.Wszystko wiem najlepiej... Pomagam dorosłym dzieciom, mimo,że powinny być od dawna samodzielne. Nie znoszę swojego imienia, a gdy ktoś zwraca się do mnie Jasia- mogłabym udusić...
KALENDARZ
pn.
wt.
śr.
cz.
pt.
sb.
nd.
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4