Już za 14 dni (08.03.2018, Czwartek): Dzień Kobiet
Już za 16 dni (10.03.2018, Sobota): Dzień Mężczyzn
Już za 23 dni (17.03.2018, Sobota): Dzień św. Patryka
22 Luty 2018 (Czwartek)
Imieniny:  Jakub Małgorzata Wiktor Marta
Imieniny

Czesław - Imieniny

Czesław obchodzi imieniny między innymi:

Znaczenie imienia: Czesław

Imię Czesław wywodzi się ze staropolszczyzny, stanowi złożenie cząstek: „cze” (będącej skróconą formą wyrazu „oczekiwać, czekać”) oraz „sław” (od słowa „sława”). Czesław oznacza więc „tego, który oczekuje sławy”. Imieniny Czesława wypadają 12 czerwca i 20 lipca.

W języku łacińskim imię to występuje w postaci Ceslaus.

Znani Czesławowie

Kościół katolicki wymienia dwóch błogosławionych o tym imieniu: Czesława Odrowąża oraz Czesława Jóźwiaka. Pierwszy z nich żył na przełomie XII i XIII wieku, był uczniem świętego Dominika, a następnie zakonnikiem w założonym przez niego zgromadzeniu. Przez większość życia mieszkał we Wrocławiu, gdzie prowadził posługę duszpasterską. Obecnie jest patronem tego miasta. Według jednej z legend, Czesław miał cudownie przyczynić się do obrony Wrocławia przed najazdem tatarskim.

Z kolei błogosławiony Czesław Jóźwiak pochodził z okolic Bydgoszczy. Żył w XX wieku, był męczennikiem – zginął w hitlerowskim obozie w Dreźnie w 1942 roku.

Znane osoby o imieniu Czesław to na przykład: Czesław Miłosz (poeta), Czesław Janczarski (poeta), Czesław Centkiewicz (pisarz), Czesław Kiszczak (Prezes Rady Ministrów PRL), Czesław Niemen (piosenkarz), Czesław Lang (kolarz), Czesław Krassowski (architekt), Czesław Mozil (muzyk).  

Jaki jest Czesław?

Czesław to mężczyzna bardzo wrażliwy, o delikatnym usposobieniu. Nie jest on osobą o dużej sile przebicia, która agresywnie zdobywa kolejne cele, woli raczej trzymać się z boku i oczekiwać na to, co przyniesie los. Mężczyzna o tym imieniu jest empatyczny i gotowy do niesienia pomocy.

Czesław jest też dobrym słuchaczem, czym zaskarbia sobie przychylność płci przeciwnej. Kobiety cenią w nim spokój ducha oraz wierność, Czesława nie interesują bowiem liczne romanse, ale odnalezienie prawdziwej miłości.

W pracy zawodowej docenia się Czesława sumienność i pracowitość. Niejednokrotnie jest on uzdolniony artystycznie. Można powiedzieć, że Czesławowie bywają rzadkim połączeniem umysłu filozofa i życiowego praktycyzmu - natura poety, rzeźbiarza czy malarza zostaje uzupełniona o umiejętność robienia korzystnych interesów.

Komentarze
KOMENTARZE
KALENDARZ
pn.
wt.
śr.
cz.
pt.
sb.
nd.
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4