Już za 17 dni (08.03.2018, Czwartek): Dzień Kobiet
Już za 19 dni (10.03.2018, Sobota): Dzień Mężczyzn
Już za 26 dni (17.03.2018, Sobota): Dzień św. Patryka
19 Luty 2018 (Poniedziałek)
Imieniny:  Arnold Henryk Jerzy Marcel
Imieniny

Artur - Imieniny

Artur obchodzi imieniny między innymi:
6 Październik
15 Listopad
11 Grudzień

Wyślij kartkę
Wyślij życzenia imieninowe

Znaczenie imienia: Artur

Imię Artur ma pochodzenie celtyckie, wywodzi się od słowa „Artus” oznaczającego „młodego niedźwiedzia”. Imieniny Artura wypadają: 6 października, 15 listopada oraz 11 grudnia.

Artur w innych językach

W języku angielskim odpowiednikiem imienia Artur jest forma Arthur, we francuskim Arturo, Artois, w hiszpańskim Arturo, z kolei w języku niemieckim – Arthur.

Znani Arturowie

Święty Artur z Glastonbury żył w Anglii w XVI wieku, za panowania Henryka VIII. Zginął śmiercią męczeńską z rozkazu króla, ponieważ odmówił przejścia z katolicyzmu na anglikanizm. W kulturze chrześcijańskiej funkcjonuje również legenda o królu Arturze, który był sprawiedliwym władcą Brytanii i wraz z rycerzami Okrągłego Stołu poszukiwał świętego Graala. W chwili śmierci miał on powiedzieć, że nie jest królem państwa, ale królem ludu. Przez Brytyjczyków król Artur jest otaczany czcią przynależną świętemu.

Znani mężczyźni o imieniu Artur to na przykład: Arthur Schopenhauer (filozof), Artur Grottger (malarz), Arthur Rimbaud (francuski poeta), Arthur C. Clarke (pisarz), Arthur Conan Doyle (pisarz), Artur Rubinstein (pianista), Artur Hutnikiewicz (historyk literatury), Artur Sandauer (krytyk literacki), Artur Barciś (aktor), Artur Boruc (piłkarz), Artur Gadowski (muzyk), Artur Partyka (lekkoatleta), Artur Żmijewski (aktor), Artur Zawisza (polityk).

Jaki jest Artur?

Artur to mężczyzna, który swoje najlepsze cechy ujawnia w sytuacjach trudnych, nawet ekstremalnych. Wtedy można bowiem liczyć na jego odwagę i siłę – Artur potrafi między innymi otoczyć kobietę silnym męskim ramieniem i zapewnić jej poczucie bezpieczeństwa. Na co dzień mężczyzna o tym imieniu ma natomiast zupełnie inne usposobienie. Nie wymaga od siebie wiele, wręcz przeciwnie – woli unikać wysiłku, może wręcz uchodzić za osobę leniwą. Ponad wszystko ceni sobie wygodę i omija wszelkie – jego zadaniem niepotrzebne problemy. Zdarza się nawet, że pozostaje na utrzymaniu swojej partnerki. Jednocześnie Artur potrafi być mężczyzną czułym i kochającym. Świetnie sprawdza się w roli ojca – chętnie podejmuje się opieki nad dziećmi oraz wykonuje większość domowych obowiązków. Cechy te zjednują mu zainteresowanie płci przeciwnej.

Komentarze
KOMENTARZE
KALENDARZ
pn.
wt.
śr.
cz.
pt.
sb.
nd.
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4