Już za 12 dni (08.03.2018, Czwartek): Dzień Kobiet
Już za 14 dni (10.03.2018, Sobota): Dzień Mężczyzn
Już za 21 dni (17.03.2018, Sobota): Dzień św. Patryka
24 Luty 2018 (Sobota)
Imieniny:  Bogusz Maciej Marek Jaśmina
Imieniny

Agata - Imieniny

Agata obchodzi imieniny między innymi:
9 Styczeń
5 Luty
14 Listopad

Wyślij kartkę
Wyślij życzenia imieninowe

Znaczenie imienia: Agata

Imię Agata wywodzi się z greki, gdzie słowo „agatos” znaczy tyle co „dobry”. Agata obchodzi imieniny 9 stycznia, 5 lutego i 14 listopada.

Agata w innych językach

Odpowiednikiem imienia Agata w języku angielskim jest Agatha, w hiszpańskim Agueda, we włoskim Agata, w języku francuskim Agathe, w litewskim zaś Agota.

Znane Agaty

Patronką kobiet o tym imieniu jest święta Agata Sycylijska. Była ona obywatelką Rzymu, pochodziła zaś z Sycylii. Żyła w III wieku n.e., za czasów panowania cesarza Decjusza. Agata przyjęła wiarę chrześcijańską i złożyła śluby czystości. Z tego powodu nie zgodziła się wyjść za mąż za namiestnika Sycylii, Kwincjana. Spotkała ją za to surowa kara – została oddana do domu publicznego i poddano ją okrutnym torturom. Obcięto jej piersi, w końcu spalono żywcem. Rok po śmierci świętej Agaty wybuchnął wulkan Etna, którego erupcja nie spowodowała jednak zniszczenia miasta, co odczytywano jako cud dokonany przez świętą Agatę.

Święta Agata jest patronką wzywaną podczas pożarów, a także opiekunką kominiarzy, odlewników i pielęgniarek.

Znane osoby o imieniu Agata to na przykład: Agatha Christie (angielska powieściopisarka), Agata Budzyńska (piosenkarka), Agata Buzek (aktorka), Agata Młynarska (dziennikarka), Agata Mróz-Olszewska (siatkarka), Agata Passent (felietonistka), Agata Wróbel (sztangistka).

Jaka jest Agata?

Agata jest najczęściej kobietą niezwykle pogodną i pełną życia. Często postrzega się ją jako duszę towarzystwa obdarzoną dużym poczuciem humoru. Agata świetnie sobie radzi w nawiązywaniu kontaktów, zwykle posiada wielu przyjaciół i prowadzi interesujące życie towarzyskie. W pracy Agata jest bardzo ambitna, dlatego zwykle szybko awansuje. Ważnym aspektem jej kariery zawodowej nie są jednak wyłącznie profity finansowe, a przede wszystkim możliwość samorozwoju, jest to bowiem osoba obdarzona wyobraźnią i kreatywna. Agata źle się czuje, kiedy ktoś narzuca jej określone pomysły.

W miłości Agata najczęściej jest bardzo wymagającą partnerką, ale jednocześnie kobietą stałą w uczuciach i niezwykle inspirującą dla drugiej połowy. Czasami Agata może mieć skłonność do porywczych zachowań, zwłaszcza w związkach z mężczyznami. Potrafi jednak dyplomatycznie rozwiązać konflikty.

Komentarze
KOMENTARZE
debil
06.02.2015
Spoksio
KALENDARZ
pn.
wt.
śr.
cz.
pt.
sb.
nd.
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4